• ×

  Muhammed Emin Akbaşoğlu

  Aslen Çankırılı olan Muhammet Emin Akbaşoğlu, 06.10.1968'de İstanbul Gaziosmanpaşa'da doğdu. Küçükköy İ.H.L. ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu, ayrıca Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. Gaziosmanpaşa MGV İlçe Başkanlığı, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

  27 Mart 1994 seçimlerinden sonra Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürü ve Müfettiş olarak, 2003 yılından itibaren Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığında; Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

  2011 yılında Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına atandı. 2012 yılında gerçekleşen Uluslarası Adli Tıp Kongresi'nin (IALM) organizasyonunda yer aldı. Avrupa ülkeleri ile birlikte gerçekleştirilen Geliştirilmiş Bilirkişilik Projesi'nde Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde, milletimizin hizmetinde bulundu.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İnsan Hakları Hukukunda Yüksek Lisans yapan, İngilizce ve Arapça bilen Akbaşoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  Hüseyin FİLİZ

       02 ŞUBAT  1958 Çankırı Doğumlu anne adı Kiraz baba Adı İsmail dir.
        Eğitimini Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsünde Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamladıktan sonra Çankırı’da ticari hayata girdi ve Tarım ve ziraat aletleri fabrikası kurdu. 1995 yılında Çelik kapı fabrikası kurdu ardından yurt dışından ve yurt içinde çok sayıda showroom açtı. Ankara da inşaat ve akaryakıt sektörüne girerek inşaatlar ve akaryakıt istasyonu kurdu. 2010 yılında Çankırı İli Çerkeş İlçesinde Tarım ve Hayvancılık Sektörüne girerek süt ve et entegre bir tesis kurdu.
        Filiz Tarım A.Ş. , Filiz Otomotiv Ticaret Ltd. Şti. Flz Akaryakıt Enerji Üretim İnşaat Nakliyat Sanayii ve Tic.A.Ş., Filiz Çelik Mamülleri , Filiz Grup Tarım ve Hayvanclık Gıda Ticaret San. Ltd. Şti. olmak üzere çeşitli şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı yaptı. 2011 yılında Ak Parti Çankırı Milletvekili oldu.
           Orta düzeyde İngilizce Bilen Filiz , evli ve 3 çocuk babasıdır.